Pokyny k rybárskemu sústredeniu Skalička 2015.

Nástup na sústredenie je 18. júna 2015 (štvrtok) o 5:00 hodine pred CVČ Kysucké Nové Mesto. Odchod zo Skaličky je plánovaný 21. júna (nedeľa) okolo poludnia. Doprava je zabezpečená 4 autami Mizera, Mičuta, Greňo, Jaššo. Cestovné poistenie sa vzťahuje na Poistenie liečebných nákladov bez limitu, Asistenčné služby bez limitu, Úrazové poistenie, Poistenie zodpovednosti za škodu voči tretej osobe. Poistné je 3€ a bude sa vyberať pri nástupe pred CVČ. Pri priehrade budeme ubytovaní v 4 miestnych chatkách a teplá strava bude 2 krát denne. Raňajky desiaty a olovrant zabezpečí vedúci. Ak by niekomu nestačila strava, môže si zakúpiť nejaké potraviny a tekutiny priamo na mieste, treba si vziať nejaké vreckové. Nevaríme si sami.

Vezmite si vhodné oblečenie a nepremokavú obuv ako aj náhradné oblečenie a obuv, pyžamo, ponožky, teplú košeľu, sveter, krátke nohavice, tričká s krátkym a dlhým rukávom. Samozrejmosťou pre rybára by mala byť nepremokavá bunda s kapucňou alebo pršiplášť a šiltovka alebo iná vhodná čiapka proti slnku a dažďu. Ďalej veci osobnej potreby, hygienické potreby, opaľovací krém, mlieko po opaľovaní, repelent, pero, teplákovú súpravu, európsky preukaz poistenca a pas.

V cene zájazdu je lov kaprov na dve udice spôsobom chyť a pusť. Treba si vziať rozhodne dve kaprové udice, kto chce môže si zobrať udicu na plávanú, prívlač aj muškárku. Každý loviaci musí mať podložku na ryby, uvoľňovač háčikov, veľký kaprový podberák a loví sa výlučne na háčiky bez protihrotov alebo so zatlačeným protihrotom. Živočíšne nástrahy sú úplne zakázané. Môže sa loviť na boilies, pelety, nástrahy rastlinného pôvodu a umelé nástrahy. Treba si vziať všetky rybárske pomôcky a náčinie na lov kaprov, kto bude chcieť aj na lov pstruhov a zubáčov (mucha prívlač). Nezabudnite na stoličku alebo karimatku, stojany na udice a kýbliky na krmivo a vodu na máčanie rúk.

Dieťa, ktoré dlhodobo užíva lieky alebo nastali u neho zdravotné zmeny pred nástupom na sústredenie, musí o tejto skutočnosti informovať vedúceho. Treba nahlásiť aj prípadnú alergiu. Cenné predmety dieťaťu nedávajte, za ich stratu nezodpovedáme. Pedagogický dozor zabezpečujú externí zamestnanci CVČ Kysucké Nové Mesto a Kysucký Lieskovec, členovia SRZ Kysucké Nové Mesto Dušan Jaššo a Albín Koyš.

Dušan Jaššo MO SRZ Kysucké Nové Mesto

Nahor